BUKA I URLIK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Former Yugoslavian Hardcore
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 black metal preporuke

Ići dole 
+2
miller
kktz
6 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyČet Maj 09, 2013 10:56 am

pa je, zanimljivi su jedni i drugi.
Nazad na vrh Ići dole
miller

miller


Broj poruka : 142
Reputation : 1
Datum upisa : 19.08.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyČet Maj 09, 2013 10:13 pm

Ovde vecina bendova manje-vise vuce na svedsku ipak. Al ovo je bio dobar raw black, ne postoje par godina vec [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
http://whendeathcomes.blogspot.com
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyČet Maj 09, 2013 11:40 pm

zanimljivo mi i ovo. da, zato i pitam, da ne lutam.

moze i svedska al ak je na under the sign of the black mark Very Happy

ev ovaj manje poznat svedski nesto noviji bend je imo i tog

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 12:34 am

Zna se da je HELLER najbolji srpski black metal.
Nazad na vrh Ići dole
miller

miller


Broj poruka : 142
Reputation : 1
Datum upisa : 19.08.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 12:39 am

Evo i ova dva [You must be registered and logged in to see this link.] i [You must be registered and logged in to see this link.]

Ja volim svedski blekeraj samo dok nije bas prenapucana produkcija.
Nazad na vrh Ići dole
http://whendeathcomes.blogspot.com
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 12:43 am

INTROITUS su verovatno prvi iz Srbije koji su svirali pod tim norveškim uticajem:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
miller

miller


Broj poruka : 142
Reputation : 1
Datum upisa : 19.08.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 12:47 am

Introitus je bio full pod Dissection uticajem.
Nazad na vrh Ići dole
http://whendeathcomes.blogspot.com
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 12:48 am

Meni sve to manje više isto.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 1:15 am

velika je razlika, dissection ima tipicno svedske melodije i vise vuce na death, norveske su jednostavno drugacije, stopostotni black. neki mixevi to dvoje mi znaju pasat, ponekad.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 1:28 am

miller hvala i za ove preporuke, super black metal preporuke - Page 3 523

zapravo ovaj noviji smjesni "anti poser" darkthrone me nekad posjeti i na stari balkan metal, sam losije, haha.
Nazad na vrh Ići dole
miller

miller


Broj poruka : 142
Reputation : 1
Datum upisa : 19.08.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 5:46 am

Evo jos ovo od mene [You must be registered and logged in to see this link.]
Inace side project pokojnog David Parland-a (Necrophobic, Dark Funeral, Infernal). Snimljeno 1994, al sad skoro izaslo na vinilu.
Nazad na vrh Ići dole
http://whendeathcomes.blogspot.com
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 11:46 pm

ev malo novijih sveda, "satanic" heavy metal, maiden meets venom, vise humoristicko neg zapravo prjetece, kak je to vec danas kod retra, al bar su zabavni i znaju [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyPet Maj 10, 2013 11:54 pm

novi Vulcano, stajaznam, kodas mi nekak groovy.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
Axegrinder

Axegrinder


Broj poruka : 513
Reputation : 13
Datum upisa : 30.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptySub Maj 11, 2013 1:39 am

dobar parland.
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptySub Maj 11, 2013 11:54 pm

Samo Česi

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyNed Maj 12, 2013 1:10 am

ev nest ovogodisnje dam leglo, generic svabe naravno Smile [You must be registered and logged in to see this link.] melodicni pank black metal preporuke - Page 3 795735
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyNed Maj 12, 2013 1:20 am

UNGOD - Circle Of Seven Infernal Pacts LP, to mi prvo pada na pamet od švapskog black metala koji valja.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyNed Maj 12, 2013 1:53 am

Sodom - In the sign of evil, men najbolje i od teutonic thrasha, hehe. ev sa jednog odlicnog mid 90's BM dema [You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyNed Maj 12, 2013 5:31 am

dobar i drugi album od Ungod, zvuci ko dobar klon ranog Darkthrone, znam da nis nabrijani na norvesku, al neke vece razlike u zvuku tu i nema.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptyUto Maj 14, 2013 11:13 pm

ev iz novog zelanda da mi pase, al ovaj moj djir - [You must be registered and logged in to see this link.]
vidim gurali se i na rabm blog, heh, ima ovaj album i na bandcampu, preselili u skotsku i imaju jos jedan noviji.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptySre Maj 15, 2013 2:26 am

btw, sad kontam, ovi koda imaju i nesto progresivnijeg atmosfericnog prizvuka (cascadian, french?), al ostaje i melodic raw, pa ko vuce i na tu stranu mogli bi mu pasat.
Nazad na vrh Ići dole
harbinger

harbinger


Broj poruka : 121
Reputation : 5
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptySre Maj 15, 2013 7:49 am

kktz ::
dobar i drugi album od Ungod, zvuci ko dobar klon ranog Darkthrone, znam da nis nabrijani na norvesku, al neke vece razlike u zvuku tu i nema.

Imaju očiglednih sličnosti jer su oba benda iz istog vremena (A Blaze In The Northern Sky i prvi Ungod demo su iz iste godine). Darkthrone klonovi su mi više oni kasniji bendovi koji prežvakavaju Transilvanian Hunger fore, a prvi Ungod LP je opet izašao godinu dana ranije... Ma, ustvari masa bendova je dosta ličila jedna na druge čak i u tom vremenu, nije tu bilo mnogo toga stvarno muzički inovativnog, samo je zvučalo generalno bolje. Ungod tu dobar primer nečeg što je bilo i ostalo underground, dok se Darkthrone zbog hajpa precenjuje i ispada inovativniji nego što zapravo jeste.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptySre Maj 15, 2013 7:59 am

prvi od Ungod je isto nesto sto je mogo juronimus izdati, nije daleko od Mayhem, heh, a ipak je on bio u kontaktu i sa dosta njih tada izvan norveske. stvar je u tom da je black metal uopce zapravo napredovo u sve samostalniji stil, na sve njih je utjeco first wave, tu nema govora. meni se taj momenat svidja, cisti black, zaboli me za underground vise, i to je trendy ko i sve drugo. nije ispravno transilvanian hunger ispravna je milijunta kopija incantation i sl, men bolje zvuci transilvanian hunger i toj sve. darkthrone je i sad trend setter, cijeli taj party metal i anti poser pozerski metal punk. nista od tog nije ni blizu warfare i plasmatics meni. stvar ukusa i kemije.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptySre Maj 15, 2013 8:05 am

btw, napiso sam za drugi a ne prvi, znaci za ovaj noviji album od Ungod da zvuci ko transilvanian hunger, ocigledno opet slicni utjecaji i tehnika tjst primitiva, heh.
Nazad na vrh Ići dole
kktz
Moderator
Moderator
kktz


Broj poruka : 1551
Reputation : 10
Datum upisa : 22.07.2010

black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 EmptySre Maj 15, 2013 8:11 am

inace razlog zasto volim zvuk rane norveske i stvari na tom tragu je sto su znali pogodit meni savrsen omjer disharmonije i melodije, i tako dobit mracnu atmosferu koja mi pase uz brzi tuka tuka, tremolo i to sve, stvari koje i primitivne su narativne po strukturi, jednostavno odgovara mi, nemam ja tu nekih scenskih motiva. shvacam da nekom to muzicki ne pase, al to koja je scena ispravnija, stvarno men vise nije uopce bitno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





black metal preporuke - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: black metal preporuke   black metal preporuke - Page 3 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
black metal preporuke
Nazad na vrh 
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BUKA I URLIK :: Generalna Diskusija-
Skoči na: