BUKA I URLIK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Former Yugoslavian Hardcore
 
PrijemGalerijaTražiLatest imagesRegistruj sePristupi

 

 VA - Tito nikad više (1992)

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
suicideshtab

suicideshtab


Broj poruka : 106
Reputation : 3
Datum upisa : 05.08.2010
Lokacija : Vidikovac

VA - Tito nikad više (1992) Empty
PočaljiNaslov: VA - Tito nikad više (1992)   VA - Tito nikad više (1992) EmptySre Sep 22, 2010 2:43 am

VA - Tito nikad više (1992)

Priča o beogradskoj HCpunk sceni za mene počinje sa po meni jako bitnom ako ne i najbitnijom kompilacijom tog vremena, gde je Gvido Obradović, inače vokal kultnog benda Brainstorm, '92 uspeo da okupi sve tada bitnije bendove sa naše demo scene i da ih nabudži zajedno na vinilu i da sve to odradi totalno D.I.Y. što je u to doba bilo praktično nezamislivo u Srbiji, a imao je i svoju distribuciju INTERMUSIC koja je meni bitna jer sam preko nje prvi put i stupio u kontakt te ’92 sa masom D.I.Y. izdanja uglavnom domaćih pa i stranih bendova. Gvido je, kolko se meni činilo, imao para, tako da se bavio svim i svačim al' mu je retko šta polazilo za rukom - od izdavanja D.I.Y. 7", LP-a, pa do štampanja majica i prišivača - sve to niko u Srbiji nije jebo ni 3%, uostalom takvo je bilo i sveukupno stanje u državi tih godina ('91-'93), a i nekako jebemliga nije znao sa ljudima, te je kružila priča da navodno ispaljuje ljude, mada ja u to nikad nisam poverovo jer je prema meni bio skroz korektan, tako da su ga mnogi prozivali a i redovno je doživljavao "finansijske krahove", da bi na kraju sve te vinile oko kojih se cimao, delio za DŽ po koncertima. Velika rispektčina za tu akciju.

I pored svega toga ja sam se ipak odlučio da podržao tu njegovu akciju pa sam jednom prilikom kupio svoj primerak ove ploče sa skroz solidno urađenim omotom, sa sve tekstovima, fotkama i infosima o svakom bendu. Na prednjoj strani omota je odštampana ona čuvena d.i.y. pankerska mantra "Nemoj da platiš više od 10 DEM.-/P.V.YUGO DIN. za ovu ploču", i baš zbog ovakvih stvari, da budem iskren, mi se i svidela cela ta HCpunk priča u startu. Bilo mi nekako simpatično, mada mi nije bilo baš najjasnije zašto, ko i kako. Al' da batalimo sad ove moje "unutarnje borbe" i zavirimo u ovu po meni krucijalnu kompilaciju za beogradsku nezavisnu scenu.

[You must be registered and logged in to see this link.]
Nazad na vrh Ići dole
hruki

hruki


Broj poruka : 13
Reputation : 0
Datum upisa : 16.08.2010

VA - Tito nikad više (1992) Empty
PočaljiNaslov: Re: VA - Tito nikad više (1992)   VA - Tito nikad više (1992) EmptySre Sep 22, 2010 4:15 pm

hvala za tole.odličen blog!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.myspace.com/447330054
 
VA - Tito nikad više (1992)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Extreme Smoke interview Gore Lunatics#3 1992
» Nikad Čuo // KING MEDICINE (Athens) // Brainseekers @ DRUM Velika Plana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
BUKA I URLIK :: Generalna Diskusija-
Skoči na: